• به آراکیا خوش آمدید
 • +989366499968

آراکیا

اتوماسیون امور مسافرت و فروش بلیط اینترنتی

قوانین و مقررات وب سایت جهت استفاده از وب سایت

وبگاه آراکیا رابط میان صاحبان وسایل نقلیه و مسافران است. روش کار بدین صورت است که صاحب وسیله نقلیه با درخواست کتبی با مهر شرکت، برگ مالکیت وسیله نقلیه و مجوز ارگان مربوطه به دفتر شرکت مراجعه کرده و درخواست پنل مینماید. در طی این فرایند توافقات مالی جهت حق بازاریابی و فروش نیز صورت میگیرد.

بعد از انعقاد قرارداد، به طرف قرارداد یک پنل ارائه میشود که میتواند سفر های خود را وارد کرده و برای آن قیمت و زمان فروش تعیین کرده در معرض فروش قرار دهد.

از طرفی نیز کاربران شخصی میتوانند به سادگی بلیط های مورد نیاز خود یا خانواده خود را خرید کنند. برای کاربران سازمانی نیز امکانات یک سامانه امور مسافرت کامل در نظر گرفته شده است که برای آن هزینه اجاره ناچیزی پرداخت میکنند.

شرایط و ضوابط
 1. تمامی انواع کاربران موظف به رعایت تمامی قوانین جمهوری اسلامی از جمله قوانین تدوین شده توسط تمامی ارگان های جمهوری اسلامی ایران میباشند از این جمله می توان: وزارت صنعت و معدن وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وزارت راه و شهرسازی اداره بنادر و دریانوردی، سازمان هواپیمایی کشوری سازمان اتوبوسرانی و غیره را یاد آور گردید. لازم به ذکر است در صورت تصویب قانون جدید، حتی در صورتی که در وب سایت قرار داده نشده باشد، تمامی کاربران ازجمله حقیقی و حقوقی ملزم به اجرای قانون جدید هستند.
 2. در صورتی که تخلفی از هریک از دسته های کاربران مشاهده گردد صاحبان این اثر میتوانند با مراجعه به مراجع ذیصلاح قانونی از فرد یا ارگان متخاطی شکایت به عمل آورد.
 3. جزئیات بلیط های وسایل نقلیه نمایش داده ‌شده در سامانه اعم از قیمت، نوع، ساعت و تاریخ حرکت و غیره توسط شرکت‌های مسافربری تعریف می‌شود و این سامانه تنها آن‌ها را جهت خرید ارائه می‌کند ؛ بنابراین مسئولیت هرگونه مغایرت احتمالی بر عهده شرکت مسافربری مربوطه است.
 4. قیمت بلیت‌های ارائه‌ شده در سایت کاملا معتبر و به‌روز بوده و توسط شرکت‌های مسافربری ثبت می‌گردد.
 5. قیمت بلیط خریداری شده از این سامانه تفاوتی با قیمت بلیط خریداری شده به شکل حضوری ندارد و سامانه هیچ مبلغ اضافه‌ای را از شما دریافت نمی‌کند.
 6. در صورتی که هریک از شرکت های مسافربری قیمتی غیر از این قیمت را ارائه کند، این سامانه حق شکایت از شرکت فوق را برای خود محفوظ میدارد. از آنجایی که این وبگاه هیچ منبع درآمدی ندارد تمامی هزینه های جانبی سرویس اعم از کارمزد درگاه بانک و یا پیامک و غیره از کاربر کسر خواهد شد. در حال حاضر هیچ هزینه ای از این قبیل وجود ندارد اما در صورتی که این هزینه ها اضافه شود از آنجایی که این سامانه ذینفع نمی باشد، در قبال آن ها هیچ مسئولیتی ندارد. تمامی هزینه های مالیات، بیمه و کسورات دیگر به عهده صاحبان وسایل نقلیه است.
 7. قوانین و شرایط مربوط به بلیط کاغذی (خرید حضوری از ترمینال مسافربری) شامل بلیت های اینترنتی نیز می شود و از این لحاظ هیچ تفاوتی بین بلیط اینترنتی و کاغذی وجود ندارد.
 8. تمام بخش‌های عمليات خريد بليت دراین سامانه مشمول قوانين جاري تجارت الکترونيک در کشور بوده و هرگونه تخلف تحت پيگرد قانوني قرار خواهد گرفت.
 9. مسئولیت حفاظت از گذر واژه ها و رعایت نکات امنیتی در نرم افزار به عهده کاربران بوده و این سامانه هیچ مسئولیتی را در قبال این گونه امور ندارد. همچنین پس از تایید این توافق نامه، کاربر حق هرگونه شکایت از این سامانه را به هر نحو از خود سلب مینماید. در صورت هرگونه هک، نفوذ و یا اختلال در سیستم های رایانه ای این وبگاه، کاربران موظف هستند تا پس از پیگیری مراجع قضایی و استرداد تمامی خسارت شکیبایی به عمل آورده و حق هرگونه شکایت و یا درخواست دیرکرد را از خود سلب مینمایند.
 10. هرگونه ورود عمدی اطلاعات غلط از طريق مراجع قانوني قابل پيگيري مي باشد
شرایط خرید بلیط
 1. پس از صدور بلیط هیچ تغییری (از جمله تاريخ و ساعت حرکت، مبداء و مقصد، نوع وسیله نقلیه و...) از طريق اين سامانه امکان پذير نیست.
 2. اطلاعات خرید شما از طريق پيام کوتاه ارسال می‌گردد، لذا مسئوليت درستی شماره تلفن همراه و تمامی اطلاعات وارد شده بر عهده خريدار است.
 3. ارائه کارت ملی به منزله مالکیت بلیط و نام کاربری است، بنابراین در همراه داشتن کارت ملی و یا مدرک مشابه رسمی دقت فرمایید.
 4. خرید بلیط هنگامی قطعی می شود که سامانه شما را در لیست مسافران یک سفر قرار داده باشد، بنابراین پس از خرید بلیط به سایت مراجعه و با وارد کردن کد ملی و تاریخ تولد از خرید خود اطمینان حاصل کنید.
 5. حداقل شصت دقیقه (یک ساعت) پیش از حرکت به غرفه شرکت مسافربری مستقر در پایانه مبداء مراجعه کنید و کارت ملی صاحب بلیط را به متصدی مربوطه ارائه کنید و بلیط کاغذی خود را دریافت نمایید. در صورتی که به دلیل شرایط جوی، یا مشکلات فنی پیش آمده کشتی نتواند در ساعت مقرر حرکت نماید این وبگاه هیچ مسئولیتی در قبال تأخیر، تعجیل یا توقف حرکت کشتی ها ندارد.
 6. در صورتی که حرکت کشتی لغو شود بلیط باطل می شود و مبلغ بلیط حد اکثر ظرف مدت 72 ساعت به حساب مسافر واریز می شود.
 7. در صورت تأخیر مسافر در رسیدن به بندرگاه این شرکت هیچ مسؤلیتی در قبال جاماندن مسافرندارد لذا مسافران محترم 1 ساعت قبل از ساعت حرکت در سالن انتظار مبدأ حضور بهم رسانند.
 8. درصورتیکه اطلاعات صحیح مربوط به سن نوزاد و کودک ارائه نگردد از پذیرش مسافر ممانعت خواهد شد.
 9. میزان بار مجاز و رایگان همراه مسافر معادل با 20 کیلوگرم می باشد.
 10. بلیط خریداری شده متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم وارد شده است و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیط و کارت شناسایی، مسافر پذیرش نخواهد شد.
 11. خریدار حق تغییر قیمت بلیط، دست بردن در مفاد بلیط به هر طریق و هر شکل و یا فروش مجدد بلیط با قیمتی بالاتر از مبلغ ذکر شده را ندارد.
 12. همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانی که دیالیز می‌شوند یا کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی استفاده می‌نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر باشد، هنگام سوار شدن به کشتي ضروری می‌باشد. همچنین لازم است که این مسافران داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند.
 13. بر اساس قوانین موجود، صدور بلیط در مسیرهای عتبات عالیات برای اتباع کشورهای افغانستان، هند، بنگلادش و پاکستان مقدور نیست و درصورت خرید بلیط توسط این افراد تمام مسئولیت‌های بعدی بر عهده‌ی خودِ کاربر خواهد بود.
 14. با توجه به این که قوانین استرداد بلیط در هر شرکت متفاوت است برای استرداد به شرکت مذکور مراجعه نمایید. این وبگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال استرداد بلیط شما ندارد. بلیط های لیست انتظار پس از بسته شدن لیست توسط کانتر همان سفر و تایید حرکت وسیله آن هم به کیف پول اکانت خریدار بازگردانده میشود و این وبگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال ورود اطلاعات اشتباه توسط کانتر سفر ندارد.
 15. در صورت مطالبه وجه کیف پول وجه حداکثر ظرف ۷۲ ساعت پس از اولین روز کاری غیر تعطیل به حساب کاربری که هنگام خرید پرداخت به واسطه آن صورت پذیرفته برگشت داده خواهد شد.
 16. فرایند استرداد برگشت پذیر نبوده و بلیط استرداد شده قابل تبدیل به خرید مجدد نیست.
 17. هنگام عودت وجه مبلغ ۱۰۰۰۰ ریال از بابت هزینه خدمات بانکی از کل مبلغ کسر خواهد شد.
شرايط اجاره نرم افزار
 1. کاربران سازمانی که نرم افزار را اجاره میکنند تمامی مسئولیت استفاده ناصحیح از نرم افزار را به هر نحو می پذیرند. کاربران سازمانی موظف به پرداخت کارمزد استفاده از وب سایت خود می باشند، در غیر این صورت اکانت آنها مسدود شده و مسئولیت هرگونه ضرر و زیان به عهده خود آن ها میباشد.
 2. مسئولیت حفاظت از گذر واژه ها و رعایت نکات امنیتی در نرم افزار به عهده کاربران بوده و این سامانه هیچ مسئولیتی را در قبال این گونه امور ندارد. کاربران سازمانی که نرم افزار را اجاره می نمایند در هیچ صورتی حق هیچگونه دخل و تصرف و یا استفاده از هیچ قسمتی از نرم افزار و یا فرایند ها و ایده های به کار گرفته شده در آن را به جز قسمتی که طبق قرارداد فی مابین صاحبان وب سایت و مدیریت آن شرکت حق استفاده از آن را داشته باشد ندارد.
 3. در صورت مشاهده هرگونه دستکاری در نرم افزار و یا هر یک از اجزای وابسته به آن (حتی اگر مالکیت آن مربوط به این سامانه نباشد) و یا هرگونه استفاده بدون مجوز از هر یک اجزای نرم افزار، فرایند ها و ایده های آن، مالکین این وبگاه حق شکایت از طرف حقیقی و حقوقی را برای خود محفوظ داشته و همچنین متخاطی را ملزم به پرداخت جریمه و خسارت به میزان کارشناسی کارشناسان این شرکت میکند. تأکید می شود ملاک تعیین میزان خسارت و جریمه تنها متخصصین این شرکت می باشند و طرف مقابل هیچگونه حق شکایت و اعتراضی را ندارد.

* تأکید میشود صرف استفاده از نرم افزار به هر نحو به معنای پذیرش این توافق نامه میباشد.

* تمامی قوانین و اطلاعیه ها ممکن است بدون اعلام قبلی تغییر کند اما تاریخ تغییر و نسخه قبلی و همچنین تعهدات شرکت در آن تاریخ محفوظ است.